31.01.2022: Kurs języka paszto

W drugim semestrze roku akademickiego 2021/2022 w Zakładzie Iranistyki będzie się odbywał kurs języka paszto.

Zajęcia prowadzić będzie mgr Marta Rybusińska (na fotografii). Jest to absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego (UW) w specjalności iranistyka - ścieżka paszto (afganologia) a także stosunków międzynarodowych w zakresie  badań nad Afryką, Bliskim i Środkowym Wschodem. Obecnie lektor język paszto i dari w Szkole Języków Wschodnich UW. A tak zachęca do nauki paszto: "Z doświadczenia wiem, że znajomość języka paszto, mimo że nie jest tak powszechna, jest kluczowa w zrozumieniu bogatej kultury pasztuńskiej. Jest również przydatna nie tylko dla podróżników, pasjonatów-językoznawców ale także dla osób chcących współpracować z różnymi instytucjami państwowymi i humanitarnymi (w Polsce i na świecie). Szczególnie teraz, kiedy hasło "Afganistan" budzi zainteresowanie, taka umiejętność stanowi duży atut dla w/w placówek, na rynku pracy czy w nawiązywaniu kontaktów."