Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

27.05.2022: dr. Abbasa Shokriego, pt. ادبیات ایران در هجرت (تبعید) و تحول آن در چهار دهه پس از بهمن 57

Dr Abbas Shokri jest autorem i tłumaczem w sumie 16 książek i założycielem wydawnictwa Aftab, działającego w Norwegii. Aftab ma na celu publikację książek perskojęzycznych, które z powodu cenzury nie mogą ukazać się w Iranie. Wydawnictwo to w ciągu 5 lat opublikowało ponad 200 tytułów.

Wykład będzie w języku perskim, w razie potrzeby może być tłumaczony. Będzie również możliwość uczestnictwa w spotkaniu w formie on-line przez platformę MS Teams, z której - mamy nadzieję - skorzystają także studenci z Uniwersytetu Lwowskiego. Za organizację wydarzenia dziękujemy mgr Nadii Vyshnevskiej (Uniwersytet Lwowski) i dr Renacie Rusek-Kowalskiej (UJ).

Wykład odbędzie się dnia 27 maja (piątek) o godz. 14:00 w Instytucie Orientalistyki UJ przy al. Mickiewicza 9, w sali 501. Wykład będzie w języku perskim, w razie potrzeby może być tłumaczony. Będzie również możliwość uczestnictwa w spotkaniu w formie on-line przez link do MS Teams, z której to możliwości - mamy nadzieję - skorzystają także studenci z Uniwersytetu Lwowskiego. Za organizację wydarzenia dziękujemy mgr Nadii Vyshnevskiej (Uniwersytet Lwowski) i dr Renacie Rusek-Kowalskiej (UJ).

Link do wydarzenia na Facebooku.

بدین وسیله از شما به سخنرانی آقای دکتر عباس شکری مقیم نروژ به عنوان

ادبیات ایران در هجرت (تبعید) و تحول آن در چهار دهه پس از بهمن 57

دعوت می کنیم. قرار است سخنرانی مذکور روز 27 ماه می (جمعه) ساعت 2 در اتاق 501 ارائه داده شود و همزمان به صورت آنلاین از طریق MS Teams پخش خواهد شد.

آقای شکری نویسنده، مترجم و بنیان گذار انتشارات «آفتاب» در نروژ هستند

Fotografia śp. doc. dra hab. Tomasza Marszewskiego
Zmarł doc. dr hab. Tomasz Marszewski.
Fotografia śp. doc. dra hab. Tomasza Marszewskiego
Krótki film przedstawiający studia iranistyczne
27.06.2022: Prasa irańska o krakowskiej iranistyce
Fotografia śp. doc. dra hab. Tomasza Marszewskiego