Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Aktualności z Zakładu Iranistyki

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Medal PRQV dla p. Prof. Piotra Jana Chełkowskiego

Dnia 20 października o godz. 11:00 w Auli Collegium Novum odbyła się uroczystość przekazania srebrnego medalu Plus ratio quam vis Prof. Piotrowi J. Chełkowskiemu na ręce jego córki, Moniki Chełkowskiej-Tarony.
więcej o Medal PRQV dla p. Prof. Piotra Jana Chełkowskiego

Kinga Paraskiewicz, Andrzej Pisowicz, Nartyjskie opowieści potomków Sarmatów z Osetii

Nakładem wydawnictwa Księgarnia Akademicka ukazała się książka prof. Kingi Paraskiewicz i prof. Andrzeja Pisowicza, pt. Nartyjskie opowieści potomków Sarmatów z Osetii.
więcej o Kinga Paraskiewicz, Andrzej Pisowicz, Nartyjskie opowieści potomków Sarmatów z Osetii

Krakowska odsłona wystawy Kobieta, życie, wolność

Zapraszamy do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha na krakowską odsłonę wystawy Kobieta, życie, wolność - życie codzienne i zaangażowanie społeczne kurdyjskich kobiet w Kurdystanie i diasporze w dniach 8.10 - 22.10.2023. Wystawie towarzyszyć będą liczne wydarzenia związane z kurdyjską kulturą i projektem ALCITfem, w ramach którego wystawa się odbywa. Poniżej przedstawiamy cały program. Oprócz Muzeum Manggha zapraszamy również do Muzeum Etnograficznego w Krakowie i online.
więcej o Krakowska odsłona wystawy Kobieta, życie, wolność

Medal Plus ratio quam vis dla p. Prof. Piotra Chełkowskiego

W imieniu p. Dziekana Wydziału Filologicznego UJ, prof. Władysława Witalisza i p. Dyrektor Instytutu Orientalistyki UJ, prof. Kingi Paraskiewicz oraz krakowskich absolwentów i studentów iranistyki, serdecznie zapraszamy na uroczystość wręczenia medalu Plus ratio quam vis p. Prof. Piotrowi Chełkowskiemu, wybitnemu absolwentowi i donatorowi krakowskiej Alma Mater. Uroczystość odbędzie się dnia 20 października 2023 roku o godz. 11:00 w Auli Collegium Novum. W imieniu Uhonorowanego, medal odbierze Córka, p. Monika Chelkowska-Tarony.
więcej o Medal Plus ratio quam vis dla p. Prof. Piotra Chełkowskiego

Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa „Ex Oriente Lux”

Koło Naukowe Iranistyki UJ zaprasza serdecznie na organizowaną we współpracy z Kołem Naukowym Filologów Klasycznych UJ Interdyscyplinarną Konferencję Naukową „Ex Oriente Lux”
więcej o Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa „Ex Oriente Lux”