Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Artykuł dra Mateusza M.P. Kłagisza pt. Bābā-ye Dehqān in Central Asian ethnography (...)

W czasopiśmie Res Orientales XXIX (2022) ukazała się artykuł dra Mateusza M.P. Kłagisza pt. Bābā-ye Dehqān in Central Asian ethnography, and the literary and iconographic motif of the ploughman with two oxen in Sasanian times.
więcej o Artykuł dra Mateusza M.P. Kłagisza pt. Bābā-ye Dehqān in Central Asian ethnography (...)

27.05.2022: dr. Abbasa Shokriego, pt. ادبیات ایران در هجرت (تبعید) و تحول آن در چهار دهه پس از بهمن 57

Dr Abbas Shokri jest autorem i tłumaczem w sumie 16 książek i założycielem wydawnictwa Aftab, działającego w Norwegii. Aftab ma na celu publikację książek perskojęzycznych, które z powodu cenzury nie mogą ukazać się w Iranie. Wydawnictwo to w ciągu 5 lat opublikowało ponad 200 tytułów.
więcej o 27.05.2022: dr. Abbasa Shokriego, pt. ادبیات ایران در هجرت (تبعید) و تحول آن در چهار دهه پس از بهمن 57

26.05.2022: Pierwsza część IX serii Virtual Events ASPS

Zapraszamy na IX serię Virtual Events The Association for The Study of Persianate Societies (ASPS), które Zakład Iranistyki UJ reprezentuje części Europie środkowej i wschodniej.
więcej o 26.05.2022: Pierwsza część IX serii Virtual Events ASPS

12.05.2022: Zakład Iranistyki UJ zaprasza na spotkanie poświęcone przekładom literatury współczesnej z języka perskiego na polski i z polskiego na perski.

Zakład Iranistyki UJ zaprasza na spotkanie poświęcone przekładom literatury współczesnej z języka perskiego na polski i z polskiego na perski. O swoich doświadczeniach i wyzwaniach opowiedzą tłumaczki i badaczki literatury perskiej prof. Anna Krasnowolska i mgr Katarzyna Wąsala oraz tłumacz i propagator literatury polskiej w Iranie a wiedzy o Iranie w Polsce (@Kotperskii) - mgr Aein Ghobadi.
więcej o 12.05.2022: Zakład Iranistyki UJ zaprasza na spotkanie poświęcone przekładom literatury współczesnej z języka perskiego na polski i z polskiego na perski.

29.04.2022 - Artykuł prof. Joanny Bocheńskiej w czasopiśmie Iranian Studies

Ukazał się artykuł prof. Joanny Bocheńskiej pt. From Dengbêj to Modern Writer: Heritagization of the Kurdish Oral Tradition and Revitalization of the Kurdish Language in the Works of Mehmed Uzun and Mehmet Dicle.
więcej o 29.04.2022 - Artykuł prof. Joanny Bocheńskiej w czasopiśmie Iranian Studies