29.04.2022 - Artykuł prof. Joanny Bocheńskiej w czasopiśmie Iranian Studies

Ukazał się artykuł prof. Joanny Bocheńskiej pt. From Dengbêj to Modern Writer: Heritagization of the Kurdish Oral Tradition and Revitalization of the Kurdish Language in the Works of Mehmed Uzun and Mehmet Dicle.
więcej o 29.04.2022 - Artykuł prof. Joanny Bocheńskiej w czasopiśmie Iranian Studies

W sobotę 26 marca 2022 r. w Cafe Szafe świętowaliśmy nadejście nowego roku irańskiego – Nouruz.
więcej o 26.03.2022: Nouruz 1401 - obchody perskiego nowego roku zorganizowane przez Koło Naukowe Studentów Iranistyki

Rosyjski atak na Ukrainę postawił przed nami szereg pytań, które naturalnie formują kształt naszego spotkania. Czy sytuacja Iranu bardzo się zmieniła? Zastanowimy się wspólnie, czego oczekiwać, jaka jest perspektywa Iranu, ale także Chin, które wyraźnie wykorzystały konflikt Iranu z Zachodem, na tę wojnę.
więcej o 10.03.2022: Spotkanie online: "Po drugiej stronie Rosji. Iran i Chiny wobec ataku na Ukrainę."

Dr Kaziwa Salih wygłosi w ramach Seminariów iranistycznych swój referat pt. "The Long Legacy of the Kurdish Genocide(s) From Leyla Qasim & Leyla Zana to Zahra Mohammadi".
więcej o 28.02.2022: dr Kaziwa Salih: "The Long Legacy of the Kurdish Genocide(s) From Leyla Qasim & Leyla Zana to Zahra Mohammadi"

Mgr Oskar Podlasiński wygłosił w ramach Seminariów iranistycznych referat pt. Wybrane cechy charakterystyczne sanskrytu zaratusztriańskiego w oparciu o analizę tekstu Ogamadecā.
więcej o 14.02.2022: Wybrane cechy charakterystyczne sanskrytu zaratusztriańskiego w oparciu o analizę tekstu Ogamadecā