Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Aktualności z Zakładu Iranistyki

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

12.05.2022: Zakład Iranistyki UJ zaprasza na spotkanie poświęcone przekładom literatury współczesnej z języka perskiego na polski i z polskiego na perski.

Zakład Iranistyki UJ zaprasza na spotkanie poświęcone przekładom literatury współczesnej z języka perskiego na polski i z polskiego na perski. O swoich doświadczeniach i wyzwaniach opowiedzą tłumaczki i badaczki literatury perskiej prof. Anna Krasnowolska i mgr Katarzyna Wąsala oraz tłumacz i propagator literatury polskiej w Iranie a wiedzy o Iranie w Polsce (@Kotperskii) - mgr Aein Ghobadi.
więcej o 12.05.2022: Zakład Iranistyki UJ zaprasza na spotkanie poświęcone przekładom literatury współczesnej z języka perskiego na polski i z polskiego na perski.

29.04.2022 - Artykuł prof. Joanny Bocheńskiej w czasopiśmie Iranian Studies

Ukazał się artykuł prof. Joanny Bocheńskiej pt. From Dengbêj to Modern Writer: Heritagization of the Kurdish Oral Tradition and Revitalization of the Kurdish Language in the Works of Mehmed Uzun and Mehmet Dicle.
więcej o 29.04.2022 - Artykuł prof. Joanny Bocheńskiej w czasopiśmie Iranian Studies

26.03.2022: Nouruz 1401 - obchody perskiego nowego roku zorganizowane przez Koło Naukowe Studentów Iranistyki

W sobotę 26 marca 2022 r. w Cafe Szafe świętowaliśmy nadejście nowego roku irańskiego – Nouruz.
więcej o 26.03.2022: Nouruz 1401 - obchody perskiego nowego roku zorganizowane przez Koło Naukowe Studentów Iranistyki

10.03.2022: Spotkanie online: "Po drugiej stronie Rosji. Iran i Chiny wobec ataku na Ukrainę."

Rosyjski atak na Ukrainę postawił przed nami szereg pytań, które naturalnie formują kształt naszego spotkania. Czy sytuacja Iranu bardzo się zmieniła? Zastanowimy się wspólnie, czego oczekiwać, jaka jest perspektywa Iranu, ale także Chin, które wyraźnie wykorzystały konflikt Iranu z Zachodem, na tę wojnę.
więcej o 10.03.2022: Spotkanie online: "Po drugiej stronie Rosji. Iran i Chiny wobec ataku na Ukrainę."

28.02.2022: dr Kaziwa Salih: "The Long Legacy of the Kurdish Genocide(s) From Leyla Qasim & Leyla Zana to Zahra Mohammadi"

Dr Kaziwa Salih wygłosi w ramach Seminariów iranistycznych swój referat pt. "The Long Legacy of the Kurdish Genocide(s) From Leyla Qasim & Leyla Zana to Zahra Mohammadi".
więcej o 28.02.2022: dr Kaziwa Salih: "The Long Legacy of the Kurdish Genocide(s) From Leyla Qasim & Leyla Zana to Zahra Mohammadi"