10.01.2022: Afganistan: styczeń 2022 (spotkanie online)

Latem 2021 Afganistan trafił, w dość dramatycznych okolicznościach, na pierwsze strony większości gazet. Choć szum medialny wokół niego dziś ustał, wciąż pojawiają się od czasu do czasu w prasie nowe doniesienia, komentujące najczęściej dramatyczną sytuację humanitarną w tym kraju. Rząd talibów nadal nie znalazł akceptacji na arenie międzynarodowej, co przekłada się na szereg problemów wewnętrznych.

Sami talibowie zdają się prowadzić dwojaką politykę - wewnętrzną, nastawioną na przebudowę w duchu zasad zgodnych z religią, oraz zewnętrzną, pozorującą rozwiązania, jakich oczekuje od nich społeczność międzynarodowa. Jak wygląda obecnie sytuacja w Afganistanie? Z jakimi problemami borykają się rządzący, a z jakimi obywatele.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie online poświęcone bieżącej sytuacji w Afganistanie z udziałem dr. Jakuba Gajdy (Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ), Jagody Grondeckiej (iranistki i dziennikarki), dr. Mateusza Kłagisza (Zakład Iranistyki UJ) i Marcina Krzyżanowskiego (Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ, b. konsul w Ambasadzie RP w Kabulu).

Szczegóły spotkania dostępne są na FB.