Koło Naukowe Iranistyki

Na działalność Koła Naukowego Iranistyki UJ składa się przede wszystkim popularyzacja wiedzy o Iranie i irańskim kręgu kulturowym, przez który rozumiemy także kulturę afgańską, kurdyjską czy tadżycką. Sposobów na zapoznawanie innych z tym rejonem świata jest wiele, a my staramy się, by były one jak najciekawsze w odbiorze. Pewną iranistyczną tradycją stały się coroczne obchody irańskiego nowego roku - Nouruz, czy majowe wyjazdy na obóz językowy do Kasinki Małej. Możecie nas spotkać na 3. piętrze w Instytucie Orientalistyki UJ, a także w namiocie filologicznym UJ podczas Festiwalu Nauki. Nie jesteśmy dużym Kołem, ale ambicje mamy znaczne. Udał nam się zorganizować we współpracy z innymi kołami naukowym 3 konferencje:

(1) "Współczesne oblicze Iranu" (22.03.2010) wraz z Kołem Studentów Stosunków Międzynarodowych UJ;

(2) "Wokół Hindukuszu. Ocena interwencji w Afganistanie" (29.-30.10.2013) wraz z Kołem Naukowym Bezpieczeństwa Narodowego UJ;

(3) "Kupując kebaba osiedlasz Araba. Percepcja cywilizacji islamu w kulturze Zachodu" (28.-29..03.2014) wraz z Bliskowschodnim Kołem Naukowym oraz Kołem Naukowym Porównawczych Studiów Cywilizacji.

Jeśli więc będziesz zainteresowany współpracą z nami, napisz: zaklad.iranistyki.uj@gmail.com.

Polub nas na FaceBooku